MLSNÁ KOČKA se od 23.7.2013 přestěhovala do nové, snad přehlednější kuchyně, na adresu:

www.mlsnakockablog.cz... prostě jen vynecháte tečku :-) Těším se na Vaši návštěvu!Navštivte Mlsnou kočku také na Facebooku a staňte se jejími fanoušky: ZDE.


Objednejte si kuchařskou zástěrku exkluzivně navrženou pro Mlsnou kočku: ZDE
Adventní Regensburg a moje první perníčky

16. prosince 2008 v 21:25 | Pavlína |  Cestování
V sobotu před třetí adventní nedělí jsem si udělala malý výlet. Byl celkem včas naplánovaný a směřoval do města, kde jsem vlastně ještě nikdy nebyla. Regensburg není tak daleko a je to moc hezké město, posuďte sami.

Cesta byla i vzhledem k nepřetržitému pátečnímu sněžení úplně v pohodě. Krásný pohled na zasněženou krajinu a teplota kolem nuly. V devět hodin ráno jsme byli na místě. Na zdejší malebné stánky se svařákem to bylo ale ještě kapku brzo. Alespoň jsme si stačili zmapovat město dříve, než se zaplní lidmi k prasknutí. Lidé během dne přibývali a přibývali a těsně po setmění nebylo kolem stánků skoro k hnutí. Celý den bylo mrazivo a tak svařáček na trhu i grappa v místní malebné hospůdce přišly k chuti.

Naše kroky zamířily nejprve k regensburgskému Dómu.
Hned naproti Dómu je obchod s dámskými a pánskými klobouky. Za výlohou mají nádherné "kloboučnictví pro panenky".
Po ulicích byl sem tam občas stánek se zeleninou a ovocem. Až z toho oči přecházely, jak to bylo všechno nádherně šťavnaté, barevné a někdy gigantických rozměrů. A všimněte si také třešní :-)
Stejně, jako se to podařilo na radnici u Schnytlíka, i zdejší divadlo s čísly místo oken vypadalo jako velký adventní kalendář.
Samozřejmě jsme si nenechali ujít procházku po nejstarším mostě v Regensburgu.
Vánoční stánky byly na dvou menších náměstích a na hlavním náměstí. Ty menší působily naprosto domácky a i přes přibývající zájemce o nasávání atmosféry si zachovaly svoje kouzlo. Potkali jsme auto s horkou medovinou a medovými svíčkami...
... stánek s pecí, ve které se topilo dřevem a pekly se tam voňavé placičky...
... stejný stánek z pohledu od chodníku. Vedle na saních je poskládána vlastní zásoba dřeva. Saně pak při plnějším tržišti občas sloužily jako stoleček.
Ke stylu všech stánků se výborně hodil a atmosféru podtrhoval malý dětský kolotoč.
Všechno zboží je naprosto originální, ale nikdy ne kýčovité. Zde má každé zboží svého kupce. A to bych nebyla já, kdybych si nevšimla zase koček...
... ještě ke všemu, když jsou pro štěstí :-)
Mám ráda sušené ovoce a o Vánocích přichází ke slovu více než jindy. Je moc dobré a zdravé, když není přeslazené. Proč si s ním tedy neozdobit třeba stromeček, když je ho plný obchod?
Ve čtyři hodiny odpoledne se setmělo a teď teprve jsme viděli všechna ta světla...
Město s řekou a mosty je nádherně osvětleno, lidé jsou tak nějak klidnější a voní klobásky a různé jiné dobroty. Třeba Datteln im Speckmantel, které jsme ale bohužel nestačili ochutnat.
Výlet byl moc fajn a já přijela úžasně vánočně naladěná. To je jedině dobře, protože na další den - neděli - jsme měly s kamarádkou Petrou naplánován den se svařákem a pečením cukroví.

Minulý týden jsem se rozhodla, že se letos pustím do svých úplně prvních perníčků. Viděla jsem recept u Šárky a slíbila jsem, že se na to vrhnu. A Terezka mi ukázala, že to jde jako po másle. V pátek večer jsem si proto zadělala těsto a ve fólii dala odpočívat do lednice.
V neděli jsme tedy uvařily svařáček a daly se do toho. Hádejte, které vykrajovátko bylo mezi hvězdičkami a rybkami a zvonečky...
No, samozřejmě :-)

Takže teď už jen potřít vejcem a šup do trouby. Perníčky za chvíli začnou svou typickou vůní žádat o vytažení z trouby.
Jsem ráda, že jsem je upekla. Vlastně jsem se rozhodla okamžitě. Jsou chuťově vynikající, docela baculaté a tak mi nezbývá, než se co nejdříve pustit do jejich zdobení. Na návštěvě na zdobení nebyl čas...
 


Komentáře

1 germa germa | Web | 17. prosince 2008 v 10:02 | Reagovat

Do Regensburgu chodievame aj my radi. Išli sme vo štvrtok a v nedeľu okolo, ale výnimočne sme sa nezastavili:)

2 schnytlik schnytlik | Web | 17. prosince 2008 v 14:03 | Reagovat

To muselo být krásný :) Už vím, jaká vykrajovátka mi v zásobě chybí! Sněhulák a číča :) A perníčky jsou už ozdobený?

3 Pavlína Pavlína | 17. prosince 2008 v 21:56 | Reagovat

germa:

Já tam byla poprvé a vydařilo se počasí. Bylo to super.

Díky

P.

:-)

4 Pavlína Pavlína | 17. prosince 2008 v 22:06 | Reagovat

schnytlik:

Bylo, a těch dobrot! Vykrajovátka mi tak nějak přibyla nenápadně, ale kočka byla první. Na té jsem zkoušela první zelné sušenky. Sladké cukroví jsem asi opravdu nikdy sama nepekla :-) Až teď! Zdobení bude asi zítra, dřív se k tomu nedostanu :-((

P.

:-)

5 Yva Yva | Web | 18. prosince 2008 v 4:03 | Reagovat

Na zdobené perníčky nemám dostatek trpělivosti, tak je raději ani nezkouším (ne, to by fakt nedopadlo dobře!), ale s radostí obdivuji  u jiných.  A protože už vím, jak je Pája šikovná (stačí se jen podívat na poslední obrázek s umně vytvořeným adventním věncem), vím, že budou krásné.  Vykrajovátko mindy je kouzelné, ale stejně tak mě zaujal kapřík.  Fotky z výletu jsou moc hezké! :o)

6 Pavlína Pavlína | 18. prosince 2008 v 9:00 | Reagovat

Yva:

To já teprve poznám, jestli to umím a jestli mám dostatek trpělivosti. Patřím do skupiny lidí, kteří neumí moc malovat, leda tak prasátko zezadu :-)

Ten věnece tvořila kamarádka Petra, byla jsem tam na návštěvě a svařáčku :-)))

Díky

P.

:-)

7 Bali Bali | Web | 18. prosince 2008 v 11:00 | Reagovat

Já se letos zatím na žádný trh nedostala, ale určitě na nějaký zajdu o víkendu ve Francii. (kouknu ti i po nějakém extra vykrajovátku)

Ani nic nepeču, není kdy a kde. Nechám si to na příští rok.

Perníčky máš krásné, nepekařko :-)))

8 Tea Tea | 18. prosince 2008 v 11:49 | Reagovat

No toto ! Jak se Ti krásně povedly hlavně ty podvečerní a večerní fotky, jen tady zírám v němém úžasu a jsem z toho jelen. ! :-)))

Já letos nepeču nic, protože to v lednu vyhazuju, nikdo to nejí. Možná o víkendu ještě něco usmolím, jen tak pro vůni, aby k nám Ježíšek vůbec trefil. No nevím, moc se mi ani nechce....

Při zdobení perníčků přeji hlavně hodně trpělivosti, něco málo o tom vím, je to piplačka. Před časem se mi o perníčkách i zdálo a bílkovou polevu jsem nemohla ani vidět...:-)))

9 Pavlína Pavlína | 18. prosince 2008 v 20:52 | Reagovat

Bali:

To se máš, to musí být také krása. Dík :-) Perníčky jsou zatím moc hezké a uvidíme, jak to s nimi dopadne. :-)))

P.

10 Pavlína Pavlína | 18. prosince 2008 v 20:56 | Reagovat

Tea:

:-) Nebyla ještě "černočerná tma - na tom náměstí. A foťák na to má program, který fotí osvětlení.

Já toho cukroví taky moc nesním, ale perníčky mi tak nějak k Vánocům patří. Tak jsem je zkusila. Určitě uvidíte výsledek mého snažení :-)

Díky

P.

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama