MLSNÁ KOČKA se od 23.7.2013 přestěhovala do nové, snad přehlednější kuchyně, na adresu:

www.mlsnakockablog.cz... prostě jen vynecháte tečku :-) Těším se na Vaši návštěvu!Navštivte Mlsnou kočku také na Facebooku a staňte se jejími fanoušky: ZDE.


Objednejte si kuchařskou zástěrku exkluzivně navrženou pro Mlsnou kočku: ZDE
Co kočkám chutná

14. března 2008 v 9:05 | Pavlína |  O kočkách
Je řada způsobů, jak s kočkou komunikovat, ale nejdůležitějším komunikačním kanálem je jídlo. Kočka není náročná, úplně jí stačí to, co máte na talíři vy.

Samozřejmě za předpokladu, že jste milovníky polosyrových, krvavých bifteků, které jíte nejraději studené a bez přílohy. Kočky nemají nic ani proti tomu, rozhodnete-li se pro tatarský biftek, hovězí bujon s čerstvým žloutkem nebo jen lehce ovařená drůbeží játra. Jako dezert vám povolí zralý francouzský sýr, případně jemný piškotový dort, bohatě ozdobený šlehačkou. Na zeleninové saláty, ovocné dnedlíky nebo smažený květák zapomeňte.
Venkovní kočky považují za gastronomický zážitek vlastnoručně ulovenou statnou myš, čerstvý ptačí mozeček nebo okoralý sýr. Vnitřní kočky by však o něco tak nízkého a přízemního, jako je myš, nezavadily ani pohledem.
Z knížky "Kočkám chutná kaviár", František PON.
 


Komentáře

1 ildig ildig | 28. března 2008 v 12:42 | Reagovat

No nevím,  měli jsme venkovního kocourka a myši s oblibou lovil, ale nikdy je nežral. Ukládal mi je pod auto, kam na ně psi nemohli. Když jsem pak ráno vycouvala,  tak mně obvykle čekal pohled na někdy i deset myších mrtvolek, pěkně srovnaných vedle sebe :-))

2 Pavlína Pavlína | E-mail | 28. března 2008 v 22:01 | Reagovat

ildig:

Naše kočky myši neloví a když vyjímečně, tak je ve stádiu "těsně před konzumací" přestanou bavit a nechají je být. Kamarádky kočka takhle na chalupě nosila na práh domu myšky jako Tvůj kocourek. Chtějí být od paničky pochválení... :-) Měla jsi šikovného a chytrého kocourka!

P. :-)

3 slečna Barbora slečna Barbora | 10. července 2011 v 16:18 | Reagovat

Můj kocour úplně miluje salát (ještě lépe chutná ten, který ukradne morčatům)a květák. Nejraději má syrový a uvařený. A když je květák smažený, taky si poradí - prostě trojobal sloupne a nastraží ho někam, kde po něm zaručeně uklouznu :-)
Jako nápoj preferuje vodu z hrnce, kde se napařovala ryba.

4 Pavlína Pavlína | 11. července 2011 v 14:20 | Reagovat

[3]: slečna Barbora:
:D :D Už několik našich kocourků mělo rádo kyselé okurky, někteří i další zeleninu. Ale smažený květák - to slyším poprvé :D A ryby? Kromě oleje od rybiček z plechovky o ně nestojí - nechutná jim ani rybí kapsička ani rybí sušenky :-P
Díky za komentář a měj se
P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama